Facebook
Google +

FAQ

W tym dziale publikujemy najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów i odpowiedzi na nie. Z czasem ten dział będzie się rozrastać o nowe pytania i odpowiedzi, które najczęściej zadają nasi kleinci. 

 

Q. Czy istnieją jakieś stałe opłaty abonamentowe za wasze strony lub sklepy internetowe?

A. Nie. Opłata za wykonanie strony lub sklepu internetowego jest jednorazowa.

 

Q. Czy muszę przyjeżdżać do was w celu przeprowadzenia ustaleń?

A. Nie. Oferujemy możliwość pracy zdalnej. Wszelakie ustalenia dla Twojej wygody możemy przeprowadzić drogą elektroniczną oraz telefonicznie. W dziale "Usługi" opisaliśmy etapami, jak przebiega najczęściej taka współpraca.

 

Q. Nie posiadam własnego serwera, gdzie mógłbym opublikować stronę lub sklep internetowy. Nie mam także swojej domeny internetowej. Co mam zrobić?

A. Do zaprojektowanych przez nas stron i sklepów internetowych możesz otrzymać gratis na rok miejsce na serwerze, wybraną domenę oraz konto e-mail w domenie (np. jan.kowalski@domena.pl). Po roku utrzymanie strony lub sklepu internetowego, domeny, konta e-mail na naszych serwerach kosztuje 300zł netto za kolejny rok. W przypadku, gdy po tym czasie będziesz chciał umieścić stronę bądź sklep na innym serwerze, prześlemy Ci ją drogą elektroniczną. Domenę możemy wtedy przepisać na zasadzie cesji elektronicznej.

 

Q. Posiadam własną domenę, ale nie mam serwera. Co mogę zrobić?

A. W takiej sytuacji rozwiązania są dwa. Będziesz musiał dokonać zmiany serwerów DNS w domenie na nasze, abyśmy mogli oddelegować ją na nasz serwer i połączyć z Twoją stroną/sklepem internetowym i pocztą (w tej sytuacji opłacasz domenę osobno samodzielnie) lub dokonujesz cesji domeny na naszą firmę. Wtedy koszt utrzymania domeny wchodzi w nasz pakiet usług hostingowych i otrzymujesz jedną fakturę za wszystkie usługi raz do roku. W razie rezygnacji z naszych usług dokonujemy ponownej cesji domeny na Ciebie bez dodatkowych opłat.

 

Q. Czy istnieją jakieś opłaty lub limity dodawania podstron, zdjęć, czy też produktów do waszych stron i sklepów internetowych?

A. Nie. Podstrony (zakładki), zdjęcia, opisy, produkty w sklepie internetowym można dodawać dowolnie i samodzielnie wg. potrzeb za pomocą wbudowanego panelu administracyjnego. Należy jednak pamiętać, iż przeciążenie strony lub sklepu internetowego treścią może spowodować spowolnienie w jego działaniu (mowa tutaj o ilościach z rzędu kilku tysięcy) . 

 

Q. Czy dostanę instrukcję obsługi do panelu administracyjnego mojej strony, bądź sklepu internetowego?

A. Tak. Zawsze dołączamy taką instrukcję w wersji on-line. Znajdziesz ją bezpośrednio po zalogowaniu się do panelu administracyjnego Twojej strony, bądź sklepu internetowego.

 

Q. Nie znam się w ogóle na prowadzeniu strony bądź sklepu internetowego. Czy jesteście w stanie przeszkolić mnie osobiście w obsłudze?

A. Tak. Cena takiego szkolenia ustalana jest indywidualnie, w zależności od Twojego miejsca zamieszkania. Bezpłatnie oferujemy godzinne szkolenie dla naszych klientów z obsługi zamówionej strony bądź sklepu internetowego w siedzibie naszej firmy we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie).

 

Q. Czy mogę podesłać Wam inną stronę bądź sklep internetowy, jako koncepcję przy projektowaniu mojego?

A. Tak. Pamiętaj jednak, że będzie to jedynie koncept. Nie kopiujemy innych stron, gdyż są chronione prawami autorskimi.

 

Q. Czy zajmujecie się także reklamą i jesteście w stanie wypromować moją stronę lub sklep internetowy?

A. Tak. Świadczymy kompleksowe usługi promocyjne i reklamowe. Zajmujemy się także pozycjonowaniem stron, reklamami w wyszukiwarkach, reklamami na portalach społecznościowych typu Facebook itp.

 

Q. Kto przygotuje zdjęcia i opisy na moją stronę, bądź sklep internetowy? Kto wprowadzi np. produkty do mojego sklepu?

A. Przygotowanie opisów i zdjęć zawsze leży po stronie Klienta, gdyż to on decyduje, co będzie dokładnie prezentowane na jego stronie lub w sklepie internetowym. Bezpłatnie pomożemy Ci jednak dodając kilka przykładowych zdjęć, produktów bądź opisów, abyś wiedział jak to robić dobrze. Możemy się tym wszystkim zająć za Ciebie odpłatnie. Ceny ustalane są indywidualnie, w zależności od ilości tekstów opisowych, zdjęć, produktów itp.

 

Q. Na czym polega reklama na portalach społecznościowych typu Facebook i co może mi dać?

A. Promocja na portalach społecznościowych dzieli się na stworzenie tzw. Fanpage`a Twojej firmy oraz pozyskiwaniu odbiorców dla tej strony (tzw. Like`ów). Jest to doskonała metoda promocji, gdyż trafiasz bezpośrednio do ludzi. Można także określać w sposób różnoraki grupy docelowe, np. na podstawie płci, wieku, miejsca zamieszkania, zainteresowań itp. 

 

Q. Czym wasze sklepy i strony internetowe różnią się od tych oferowanych przez konkurencję, gdzie cena jest kilkukrotnie wyższa?

A. Nasze strony i sklepy internetowe opierają się o silnik OpenSolution przystosowany przez nas do indywidualnych potrzeb Klienta pod względem funkcjonalnym jak i graficznym. Dzięki temu możemy Państwu zaproponować w pełni profesjonalne rozwiązania w przystępnych cenach. Inne firmy, które oferują swoje usługi projektowe w znacznie wyższych cenach doliczają zazwyczaj ogromne narzuty związane z prawami autorskimi. Nasze strony i sklepy internetowe przekazujemy Ci na podstawie licencji.

 

Q. Czy będziemy musieli podpisać jakieś umowy?

A. Tak. Są to standardowe umowy o wykonanie strony, sklepu internetowego, działania marketingowe itp.

 

Q. Nie znam się na regulaminach prowadzenia strony bądź sklepu internetowego. Czy jesteście mi w stanie coś zaproponować?

A. Tak. Możemy zaproponować Ci odpłatne sporządzenie regulaminu użytkowania Twojej strony bądź sklepu internetowego. Regulamin zostanie przygotowany przez prawnika specjalizującego się w zagadnieniach prowadzenia biznesu w sieci.

 

Q. Czy w związku z moim e-biznesem powinienem zarejestrować się w GIODO?

A. Tak. Każdy zbiór danych osobowych powinien być zgłoszony do GIODO (baza klientów, baza zamówień a nawet baza adresów e-mail typu newsletter). Jeśli będziesz miał z tym problem możemy zająć się tym odpłatnie za Ciebie.

 

Q. Co to jest CMS? Czy wasze strony i sklepu internetowe są wyposażone w coś takiego?

A. CMS (ang. content management system), czyli system zarządzania treścią to w wolnym tłumaczeniu panel administracyjny strony, dzięki któremu możesz samodzielnie zarządzać treściami i wszelaką merytoryką prezentowaną na Twojej stronie bądź w sklepie internetowym. Możesz między innymi edytować teksty, dodawać podstrony, dodawać zdjęcia, dodawać produkty itp. Tak, nasze strony i sklepy internetowe zawsze zawierają CMS.

 

Q. Co to jest projekt responsywny?

A. Ogólnie rzecz biorąc responywny projekt strony internetowej to taki, który wyświetla się w sposób prawidłowy i przyjazny dla użytkownika nie tylko w wysokich rozdzielczościach (np. na monitorach komputerów), ale i w niższych, czyli np. na smartfonach, tabletach itp. Podstawowe reguły responsywności to np. odpowiedni dobór czcionek, odstępów pomiędzy elementami dotykowymi na stronie, czy też dopasowanie okna roboczego. Wersja prezentowana na smartfonach i tabletach nie musi (a nawet nie powinna) więc być identyczna jak na dużym ekranie.

 

Q. Czy responsywny projekt jest droższy?

A. Nie. Od maja 2015 każdy projekt stron oraz sklepów internetowych realizowany przez nas jest zgodny ze standardami responsive web deign.

 

Q. Czy wykonujecie kopie bezpieczeństwa stron i sklepów internetowych na Waszym serwerze?

A. Tak. Takie kopie tworzymy raz w tygodniu.

 

Q. Jaka jest pojemność skrzynki pocztowej w standardowym pakiecie hostingowym?

A. 1GB

 

 
 
 

 

 

Tagi: Profesjonalne tworzenie, pozycjonowanie stron i wykonywanie sklepów internetowych. Hosting, reklama w Google, dla firm, Kielce, Skarżysko, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Tarnów, Kraków, Nowy Sącz.