Facebook
Google +

Media Społecznościowe - Facebook

   Konto na portalu Facebook posiada blisko 15 milionów Polaków. Znaczna większość tych użytkowników korzysta z portalu aktywnie. W dzisiejszych czasach niewyobrażalnym wręcz jest pominąć ten kanał przy planowaniu swojej strategii marketingowej. Facebook daje bardzo duże możliwości docierania do konkretnych grup docelowych. Użytkownicy często podają w profilu swoje zainteresowania i wchodzą w interakcje z materiałami, które ich interesują. Podają także całą masę informacji o sobie, takich jak wiek, miejsce zamieszkania płeć itp. Przykładowo sprzedajesz wózki dla niemowląt. Jaka Twoim zdaniem grupa docelowa będzie najodpowiedniejsza? Ten nieskomplikowany przykład obrazuje, że w stosunkowo prosty sposób możesz dotrzeć wprost do zainteresowanych odbiorców.

Od czego zacząć? Załóżmy, że posiadasz już konto prywatne na Facebooku. Teraz potrzebujesz już tylko utworzyć stronę, czyli tzw. 'Fanpage' swojej marki. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne. Wystarczy, że na stronie głównej po lewej odnajdziesz "Strony" (www.facebook.com/pages/), klikniesz, kolejno w górnym, prawym rogu otworzysz link "Utwórz stronę".

 

 

   Teraz musisz się zastanowić, który rodzaj Fanpage`a będzie najodpowiedniejszy dla Twojej działalności. Po dokonaniu wybory ustalisz nazwę strony oraz wybierzesz odpowiednią dla niej kategorię. Na kolejnych ekranach będziesz mógł podać więcej szczegółów, takie jak godziny otwarcia, adres, nr. kontaktowy, stronę domową. Będziesz mógł także ustawić zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle i wiele innych. Od tego momentu jesteś właścicielem Fanpage`a. Posty możesz tworzyć sam, lub nadać odpowiednie uprawnienia wybranej osobie. Aby zdobyć pierwszych odbiorców (czytaj pierwsze polubienia strony) warto rozważyć zaproszenie swoich znajomych, którzy defacto mogą zaprosić także swoich znajomych. Jeśli do tego dojdzie będzie to Twoje pierwsze tzw. rozprzestrzenienie wirusowe. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Teraz pozostaje Ci dopracować Twój profil i zacząć udostępniać na nim treści w postaci postów. Facebook niestety jest sprytny i ogranicza widoczność materiałów nań się znajdujących, nawet wśród grupy osób, które lubią i obserwują dany Fanpage. Ogranicza także wyświetlanie postów z obrazkami zawierającymi tekst i wiele innych. Niemniej i tak uda Ci się dotrzeć do części z nich. W ten sposób gigant Marka Zuckeberga stara się nakłonić wydawców (czytaj osoby publikujące na swoich Fanpage`ach) do korzystania z systemu płatnych reklam.

 Sam system reklam Facebooka daje bardzo wiele możliwości docierania właśnie do konkretnych grup docelowych. Dzięki magii omawianej strony użytkownicy nie stronią od publikowania przeróżnych informacji o sobie. Także można bardzo precyzyjnie określić komu, gdzie i jak mają prezentować się Twoje posty.

Nie ważne, czy zdecydujesz się więc na wariant zupełnie bezpłatny, czy dorzucisz do niego reklamy. I tak dotrzesz ze swoimi treściami do ludzi, którzy mogą stać się Twoimi potencjalnymi klientami. Dlatego naprawdę warto poświęcić chwilę na stworzenie swojego Fanpage`a jeśli prowadzisz swój własny biznes.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu lub prowadzeniu swojego profilu na Facebooku, masz problemy z reklamami FB, lub po prostu masz pytania - nie zwlekaj i skontaktuj się bezpłatnie z nami!

 

 
 
 

 

 

Tagi: Profesjonalne tworzenie, pozycjonowanie stron i wykonywanie sklepów internetowych. Hosting, reklama w Google, dla firm, Kielce, Skarżysko, Starachowice, Włoszczowa, Jędrzejów, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Tarnów, Kraków, Nowy Sącz.

Opinie

wic

W dzisiejszych czasach chyba każda firma posiada Fan Page....

Jakub Ziółkowski

Przeciętnemu użytkownikowi ciężko samemu prowadzić reklamy na FB bo nie każdy jest płatnikiem VAT UE...